Tutaj znajdziesz wiadomości systemowe oraz wiadomości od innych użytkowników lub uczestników Twojego kursu.

Jeśli wejdziesz na tą stronę pierwszy raz, na samej górze pojawi się wideo, które wyjaśnia jak korzystać z prywatnych wiadomości. Jeśli już zapoznasz się z nim, możesz nad wideo kliknąć napis "zminimalizuj to wideo". Po kliknięciu, zawsze kiedy przejdziesz do tej strony wideo będzie zminimalizowane. Jeśli będziesz tego potrzebował, możesz ponownie rozwinąć belkę z wideo klikając "pokaż" po prawej stronie od napisu " Zapraszamy do obejrzenia instrukcji video".

Po lewej stronie znajdziesz przyciski "prywatne wiadomości" oraz "nieprzeczytane".

Pod nimi znajdziesz wyszukiwarkę użytkowników w Ekademii.

Natomiast pod wyszukiwarką widnieją Twoje kontakty (użytkownicy, których dodałeś do Twoich kontaktów). Jeśli dodasz kogoś do Twoich kontaktów to nie otrzyma on zaproszenia do znajomych jak np. na Facebooku a także Ty nie będziesz widoczny w jego kontaktach, dopóki tamten użytkownik sam nie doda Ciebie do swoich kontaktów.

Na środku u góry znajdziesz wyszukiwarkę wiadomości. Wpisz część treści wiadomości, żeby znaleźć wiadomość, której szukasz.

UWAGA: wielkość liter ma znaczenie.

Po prawej stronie od wyszukiwarki znajdziesz checkbox "pokaż tylko nieprzeczytane". Jeśli go zaznaczysz, system pokaże Ci tylko te wiadomości, których nie odczytałeś.

To nie działa /\

Żeby wysłać wiadomość do użytkownika, którego nie masz dodanych do kontaktów:

  1. po lewej stronie w polu "szukaj osoby" wpisz imię, nazwisko, login lub miasto osoby, do której chcesz napisać.
  2. kliknij po prawej stronie ikonę lupy
  3. wyświetli się lista użytkowników pasująca do Twojego wyszukiwania. Znajdziesz tutaj imię i nazwisko, miejscowość, login oraz zdjęcie użytkownika.
  4. po prawej stronie znajdziesz 3 ikony:
  5. koperta na niebieskim tle - kliknij, żeby wysłać wiadomość do tego użytkownika
  6. ludzik z plusikiem na zielonym tle lub ludzik z krzyżykiem na czerwonym tle - kliknij, żeby dodać lub usunąć użytkownika
  7. przekreślone koło na czerwonym tle lub znaczek v na zielonym tle - kliknij, żeby zablokować lub odblokować użytkownika
  8. kliknij przycisk koperty na niebieskim tle
  9. przejdziesz do strony z wiadomościami z tym użytkownikiem. Znajdziesz tutaj poprzednie wiadomości. Poniżej poprzednich wiadomości znajdziesz pole, które umożliwia Ci wysłanie wiadomości do tego użytkownika.
  10. po wpisaniu treści wiadomości kliknij niebieski przycisk z napisem "wyślij wiadomość do *Imię i nazwisko użytkownika*". Przycisk ten znajdziesz pod polem tekstowym, do którego wpisałeś treść wiadomości.