Importuj wpisy bloga - możesz importować wpisy do swojego bloga na Ekademii

Generator newsletterów - możesz wygenerować newsletter w oparciu o wpisy na bloga

 


 

Wygląd bloga

Liczba wpisów bloga na stronę - zdecyduj ile wpisów widać na jednej stronie bloga. Przykład: jeśli wpisów jest 15, a ta opcja jest ustawiona na 10. Oznacza to, że na tej stronie pojawi się 10 wpisów, żeby zobaczyć kolejne 5 wpisów trzeba przejść na drugą stronę bloga.

Wulgarne / niecenzuralne treści - zaznacz czy Twój blog zawiera wulgarne i niecenzuralne treści. Ta informacja jest potrzebna do tego, żeby zaznaczyć, czy treści na tym blogu są odpowiednie dla dzieci.

Nazwa bloga - tutaj możesz wpisać nazwę dla swojego bloga. Nazwa ta jest widoczna w lewym górnym rogu pod danymi użytkownika.

Opis bloga - zastąpi opis profilu na stronach bloga oraz w opisie podcastu.

Właściciel bloga - ta informacja pojawi się w notce o prawach autorskich w RSS. Jeśli go nie zdefiniujesz, pokażemy: *twoje imię i nazwisko*

Nagłówek graficzny bloga - tutaj możesz wkleić link do obrazu spoza Ekademii (cały link/URL) lub do takiego, który dodałeś do swoich plików w Ekademii (względny link/URL). Grafika ta będzie widoczna na stronie głównej bloga, po prawej stronie na górze.

Własny nagłówek bloga - tutaj możesz zmienić wyświetlający się po lewej stronie na górze nagłówek bloga (domyślnie jest tutaj Twoje imię i nazwisko).

Opcja ta jest dostępna tylko dla użytkowników którzy wykupili impleBLOG lub Ekademię Whitelabel.

 


 

Ustawienia komentarzy

Domyślny system komentarzy - wybierz domyślny system komentarzy, który będzie automatycznie uzupełniał się podczas tworzenia nowego wpisu

  • wyłącz komentowanie - nie można dodać komentarzu pod tym wpisem
  • pokaż tylko systemowe komentarze - czytelnicy będą mogli skomentować, natomiast na stronie będą widoczne tylko te komentarze, które zostały dodane na stronie Twojego bloga
  • pokaż komentarze z Facebooka - pod wpisem na stronie pojawią się tylko komentarze dodane za pomocą wtyczki Facebooka do dodawania komentarzy pod wpisem
  • pokaż komentarze systemowe i z Facebooka - czytelnicy będą mogli dodawać komentarze z za pomocą wtyczki Facebooka jak i z pomocą systemowych komentarzy w blogu
  • pokaz tylko zdefiniowane komentarze - nie niem o co chodzi

Zdefiniuj własne komentarze - nie wiem o co chodzi

Nazwa skrócona discuss.com - nie wiem o co chodzi

Autorzy bloga - wpisz tutaj ID użytkowników, którzy będą mogli publikować wpisy na Twoim blogu

Przykład:

Zbanowani komentatorzy - wpisz tutaj ID użytkowników, którzy nie będą mogli komentować Twoich wpisów z pomocą komentarzy systemowych / czy Facebookowe komentarze też?

Przykład: ID po przecinku czy przecinku i spacji?

 


 

Publikowanie: E-mail wysyłany na specjalny adres - e mail wysyłany na adres z potwierdzeniem publikacji, z linkiem aktywacyjnym do publikacji czy po prostu informacja, że coś zostało opublikowane?

 


 

Podcast

Limit epizodów - określ ile odcinków podcastu będzie widoczne w RSS Twojego profilu iTunes, Spotify itp. Możesz ustawić maksymalnie 99 podcastów (wyjątkiem jest użytkownik z Ekademią Whitelabel, taki użytkownik może ustawić nieograniczoną ilość podcastów)

Tylko posty z flagą {PODCAST:} są brane pod uwagę.

Wulgarne / niecenzuralne treści - zaznacz czy Twój blog zawiera wulgarne i niecenzuralne treści. Ta informacja jest potrzebna do tego, żeby zaznaczyć, czy treści na tym blogu są odpowiednie dla dzieci.

Jeśli nie zaznaczysz tej opcji, system automatycznie wybierze to co wybrałeś przy ustawieniach bloga.

E-mail właściciela podcastu - podaj tutaj swój adres e-mail, pamiętaj, że ten adres e-mail będzie publicznie dostępny, dlatego zadbaj o profesjonalną nazwę i pamiętaj, żeby go sprawdzać. Na ten adres e-mail możesz otrzymać link z potwierdzeniami z serwisów do podacstów (np. Spotify). Ten adres e-mail będzie widoczny także w RSS Twojego podcastu.

Okładka w iTunes - podaj tutaj adres do grafiki, która ma reprezentować Twój podcast (okładka) w serwisie iTunes. Okładka musi być kwadratem o minimalnej rozdzielczości 1400 px x 1400 px, maksymalna rodzielczość to 3000 px x 3000 px.

Format PNG lub JPG.

Jeśli obrazek będzie zbyt niskiej jakości, iTunes nigdy nie wyróżni Twojego podcastu.

Linki do subskrypcji - skopiuj tutaj adresy URL Twoich podcastów opublikowanych na poniższych platformach. Jeśli je podasz, pokażemy przyciski do tych platform na Twoim blogu.

Gdzie te przyciski się pokażą?

 


 

Integracje

Reklamy kontekstowe - zdecyduj czy chcesz an swoim blogu wyświetla reklamy kontekstowe.

Reklamy kontekstowe to linki ukryte pod określonymi słowami. Link prowadzi do produktów lub usług związanych ze słowem użytym w treści wpisu.

Jeśli zschynchronizowałeś konto z kontem w programie partnerskim cnebPoints, otrzymasz prowizje ze sprzedaży produktów i usług przez linki na Twoim blogu.

UID darmowego newslettera w impleBOT.pl - wklej tutaj UID listy darmowego newslettera z Twojego konta impleBOT. Dzięki temu użytkownicy będą mogli zapisać się do Twojego darmowego newslettera bezpośrednio z bloga

Google Analitycs ID - wklej tutaj swój klucz do Google Analitycs, dzięki temu będziesz miał dostęp do analityki bloga w Google Analitycs

Bit.ly nazwa użytkownika - co to daje?

Bit.ly klucz API - co to daje?

Będąc zalogowanym na koncie Bit.ly wybierz Settings / Advanced Settings / API support

 

Kanał lub playlista na YouTUBE - podaj ID swojego kanału lub playlisty na YouTube, dzięki temu każde opublikowane wideo na kanale lub w playliście automatycznie udostępni się na Twoim blogu jako memo z wideo.

Wystarczy, że podasz ID kanału (długi ciąg znaków zaczynający się od UC) - znajdziesz go w Zaawansowanych ustawieniach konta.

Alternatywnie możesz połączyć Twój blog z playlistą na YouTUBE - w takim wypadku podaj ID playlisty (długi ciąg znaków zaczynający się od PL... po list= w adresie playlisty)

 

ID PushCrew.com - to istnieje? link przenosi na stronę VWO

 


 

Ustawienia adresów postów i bloga

 

Domena bloga - podaj tutaj domenę, która ma się wyświetlać dla czytelników Twojego bloga - czy to na pewno tak, nie ogarniam do końca tego

 

Alternatywny URL postów - nie wiem o co chodzi