Zakładka ustawienia umożliwia edycję ustawień konta. Konieczną ilość ustawień dla działania konta masz już za sobą - pierwsze roki - i jeżeli wszystkie wykonałeś zgodnie z instrukcjami to większość ustawień pozostanie niezmieniona.

Ustawienia listy - Dane Twojej listy adresowej

W tej części możesz zmienić nazwę listy, pole OD, link do polityki prywatności, zwrot alternatywny, wybrać metodę zapisu, zdecydować czy po ostatniej wiadomości subskrybent ma pozostać aktywny, sformułować list pożegnalny.

Nazwa listy - nazwa, która będzie się wyświetlać w komunikatach i e-mailach systemowych informując subskrybenta jakiej listy adresowej dotyczą operację których dokonuje, np. zapis, potwierdzenie.

Pole OD - treść tego pola zostanie wstawiona do Twoich wiadomości i mailingu w miejsce, które subskrybent widzi jako nadawcę e-mail'a.

Polityka prywatności - tutaj wpisz adres URL swojej polityki prywatności.
UWAGA: Wpisanie adresu polityki prywatności na cudzym serwisie (np. http://www.cneb.pl/a/polityka_prywatnosci.html) jest podstawą do blokady konta.

Alternatywny zwrot - Treść, która zostanie wpisana zamiast {IMIE} jezeli w bazie nie będzie wpisu dla danego subskrybenta.

Po ostatniej wiadomości subskrybent ma pozostać aktywny - to pole ustala czy subskrybent po otrzymaniu ostatniej wiadomości z kolejki autorespondera otrzyma nowo dopisane wiadomości czy też nie.

List pożegnalny - Treść tego e-maila zostaje wysłana kiedy subskrybent rezygnuje z subskrypcji. Temat tej wiadomości jest ustalony na "Twoja rezygnacja została przyjęta". W treści najlepiej podziękować za dotychczasową subskrypcję.

Ustawienia impleBOT Ustawienia impleBOT

Twoje dane

Twoje dane logowania

Te pola służą do zmiany adresu email - login'u i hasła.

Twoje dane

Tu wpisz swoje dane tele-adresowe. Te dane są wykorzystywane w komunikatach i logiku-mailach systemowych.

Ustawienia impleBOT Ustawienia impleBOT Ustawienia impleBOT

Dodawanie subskrybentów

Możesz zmienić sposób zapisu Twoich subskrybentów na listę adresową. Jeżeli nie wiesz, o co w tym chodzi pozostaw włączoną opcje POST - oznaczającą zapis na podstawie formularza.
Opcja GET umożliwia zapis na listę adresową podcza np. rejestracji w sklepie internetowym lub innym serwisie. Jest to opcja dla programistów.

Ustawienia impleBOT Ustawienia impleBOT Ustawienia impleBOT

Maskowanie impleBOT.pl

Maskowanie jest to ukrycie przed Twoimi subskrybentami faktu, że korzystasz z Implebot.pl. Wszystko wygląda tak jakby system autorespondera był częścią Twojego serwisu WWW.
Aby tego dokonać musza być spełnione 2 warunki:

  1. Twoje konto WWW obsługuje PHP wraz z biblioteką Curl
  2. Twoje konto WWW ma możliwość skorzystania z .htaccess.

Jeżeli nie bardzo wiesz o co chodzi lub nie jesteś pewien czy masz te warunki spełnione skontaktuj się z administratorem Twojego serwera.

Maskowanie odbywa się za pomocą zestawu plików, które musisz umieścić na swoim serwerze - umożliwią one przekazywanie odpowiednich parametrów do naszego systemu. Aktualny zestaw jest do pobrania ze strony www.implebot.pl/pakiet.zip. Najważniejsze z punktu działania maskowania jest to , aby umieścić je w katalogu dostępnym poprzez przeglądarkę WWW.
W pakiecie znajduje się plik index.html, dzięki któremu możesz sprawdzić czy połączenie Twojej strony i serwisu Implebot.pl działa poprawnie. Jeśli wszystko działa możesz przejść do konfiguracji ustawień maskowania.
Jeśli coś nie działa sprawdź czy pliki są w katalogu, który jest dostępny przez przeglądarkę.

UWAGA: są dwie wersje plików. Jeżeli jedna nie działa spróbuj drugiej!

W zestawie plików jest plik InfoBox.html. Jest to plik odpowiedzialny za wyświetlanie komunikatów i ich wygląd. W zasadzie powinieneś dostosować go graficznie do swojego serwisu - jedyna ważną informacją jest to, że musi on zawierać linijkę:
Reszta pliku zależy wyłącznie od Ciebie.

Wracając do ustawień: Najpierw musisz dodać nowa domenę - wpisz adres URL wskazujący na pliki maskujące, tj. adres strony wraz z katalogiem. Ważne, żeby pominąć "http://" oraz "/" na końcu. Dodając domenę zostaje przeprowadzony test komunikacji z Twoim serwisem, poprzez odpowiednie wywołanie plików pakietu. Jeżeli test jest pomyślny Twoja nowa domena zostaje dodana do listy domen. Jeżeli nie popraw błąd i spróbuj ponownie. Teraz wybierz z listy domen domenę, która Cię interesuje. Test komunikacji jest przeprowadzany po raz kolejny. Przy pomyślnym wyniku testu Twój subskrybent nie będzie o teraz wiedział, że korzystasz z autorespondera Implebot.pl. Uwaga : W formularzu zapisu na Twoją liste , znajdującym sie na Twojej stronie, należy zmienić parametr action tak , aby wskazywał on plik post.php wgrany na Twój serwer.

Ustawienia impleBOT Ustawienia impleBOT Ustawienia impleBOT

Co-Reg - Wymiana subskrybentów (ko-rejestracja)

System wymiany subskrybentów polega na tym, że przy potwierdzaniu zapisu na daną listę subskrybentowi wyświetla się zachęta do zapisu na inne listy adresowe. Listy te są losowo wybierane z pośród list biorących udział w systemie Co-Reg i będących w tej samej kategorii co Twoja. Oczywiście udział w systemie Co-reg jest dobrowolny, jeśli nie życzysz sobie tego po prostu nie zmieniaj ustawień w tej sekcji.

Skuteczność systemu Co-reg powoduje zwiększenie ilości osób zapisanych na poszczególne listy bez specjalnego zwiększenia ogólnej liczby subskrybentów. Mówiąc prościej jeden subskrybent może zapisać się na więcej niż jedna listę wypełniając formularz raz.

Jeżeli chcesz aby Twoja Lista była częścią systemu Co-Reg wybierz kategorię dla swojej listy. Opisz w 255 znakach swoją listę i to co czego dotyczyć będą wiadomości przez Ciebie wysyłane. Opis jest konieczny - listy bez opisu są automatycznie wyłączane.
Włącz udział w systemie. Uwaga: Kategorie są sprawdzane przez administratora, który może bez uprzedzenia zmienić Ci kategorie jeśli uzna , że Twoja lista znajduje się w nieodpowiedniej kategorii. Może tez wyłączyć Cię z systemu jeśli będziesz łamał ogólno przyjęte reguły.

Ustawienia impleBOT Ustawienia impleBOT Ustawienia impleBOT