Maskowanie jest to ukrycie przed Twoimi subskrybentami faktu, że korzystasz z Implebot.pl. Wszystko wygląda tak jakby system autorespondera był częścią Twojego serwisu WWW.
Aby tego dokonać musza być spełnione 2 warunki:

  1. Twoje konto WWW obsługuje PHP wraz z biblioteką Curl
  2. Twoje konto WWW ma możliwość skorzystania z .htaccess.

Jeżeli nie bardzo wiesz o co chodzi lub nie jesteś pewien czy masz te warunki spełnione skontaktuj się z administratorem Twojego serwera.

Maskowanie odbywa się za pomocą zestawu plików, które musisz umieścić na swoim serwerze - umożliwią one przekazywanie odpowiednich parametrów do naszego systemu. Aktualny zestaw jest do pobrania ze strony www.implebot.pl/pakiet.zip. Najważniejsze z punktu działania maskowania jest to , aby umieścić je w katalogu dostępnym poprzez przeglądarkę WWW.
W pakiecie znajduje się plik index.html, dzięki któremu możesz sprawdzić czy połączenie Twojej strony i serwisu Implebot.pl działa poprawnie. Jeśli wszystko działa możesz przejść do konfiguracji ustawień maskowania.
Jeśli coś nie działa sprawdź czy pliki są w katalogu, który jest dostępny przez przeglądarkę.

UWAGA: są dwie wersje plików. Jeżeli jedna nie działa spróbuj drugiej!

W zestawie plików jest plik InfoBox.html. Jest to plik odpowiedzialny za wyświetlanie komunikatów i ich wygląd. W zasadzie powinieneś dostosować go graficznie do swojego serwisu - jedyna ważną informacją jest to, że musi on zawierać linijkę:
Reszta pliku zależy wyłącznie od Ciebie.

Wracając do ustawień: Najpierw musisz dodać nowa domenę - wpisz adres URL wskazujący na pliki maskujące, tj. adres strony wraz z katalogiem. Ważne, żeby pominąć "http://" oraz "/" na końcu. Dodając domenę zostaje przeprowadzony test komunikacji z Twoim serwisem, poprzez odpowiednie wywołanie plików pakietu. Jeżeli test jest pomyślny Twoja nowa domena zostaje dodana do listy domen. Jeżeli nie popraw błąd i spróbuj ponownie. Teraz wybierz z listy domen domenę, która Cię interesuje. Test komunikacji jest przeprowadzany po raz kolejny. Przy pomyślnym wyniku testu Twój subskrybent nie będzie o teraz wiedział, że korzystasz z autorespondera Implebot.pl. Uwaga : W formularzu zapisu na Twoją liste , znajdującym sie na Twojej stronie, należy zmienić parametr action tak , aby wskazywał on plik post.php wgrany na Twój serwer.

Ustawienia impleBOT Ustawienia impleBOT Ustawienia impleBOT