Aby zintegrować impleBOT z LeadPages.net należy włączyć w ustawieniach konta w zakładce Integrations opcję Copy/Paste

leadpages_copypase

Następnie na stronie, którą edytujemy przechodzimy do opcji Intergation settings. Opcja tak pojawia się po kliknięciu w przycisk zapisu, jeśli korzystamy z szablonu z formularzem w nowym oknie.

Wybieramy: Integrate form with: Other

A do pole HTML code wklejamy: (usuń spacje po <)

< form method="post" action="https://www.implebot.net/post.php">
< input type="hidden" name="uid" value="UID" >
< input type="text" name="email" > < input type="submit" name="submit" >
< /form>

Zamień UID na numer Twojego konta impleBOT!

Zwróć też uwagę na https:// (zamiast http://) w adresie. Bez https: integracja nie zadziała wielu osobom, które używają nowoczesnych przeglądarek, jeśli będziesz chciał użyć strony z podziękowaniem od LeadPages.

Możesz zamienić: https://www.implebot.net/post.php na Twoją domene np. http://www.twojadomena.pl/lista/post.php ale wtedy musisz wyłączyć Thank you page (patrz niżej).

leagpages_integracja

Następnie najlepiej wyłączyć jest stronę "Thank you page" - link do edycji tej strony będzie w tym samym menu, gdzie edycja Integracji formularza.

W tym celu wyłączamy "Use default thank you page" i czyścimy pole pod tą opcją.

leadpages_thankyoupage

Teoretycznie formularz może zadziałać z włączoną "Thank you page" - w takim przypadku LeadPages wysyła w tle zapytanie do impleBOT. Bezpieczniej jest jednak wyłączyć tą opcję i korzystać z oryginalnych stron impleBOT z ew. przekierowaniem.

Jeśli używasz w impleBOT maskowania domeny, MUSISZ wyłączyć "Thank you page" albo MUSISZ mieć wykupiony certyfikat SSL i odwoływać się do adresu https://www.twojadomena.pl/lista/post.php.

Przy włączonym "Thank you page" LeadPages wysyła zapytanie w tle za pomocą JavaScript. Jeśli adres w polu: < form method="post" action="https://............./post.php" > nie będzie zawierał https:// lub nie będziesz mieć aktywnego i poprawnie zainstalowanego certyfikatu SSL, Chrome i inne przeglądarki zablokują zapis!

Po wszystkim sprawdzamy, czy wypełnienie formularza skutkuje właściwym komunikatem i czy adres pojawił się na liście subskrybentów.