Czym są Wstawki HTML w impleSITE?

„Wstawki HTML” działają podobnie jak „Ustawienia”, z tą różnicą, że ustawienia służą do umieszczania krótkich informacji jak siedziba firmy czy wstawek jak klucz Google Analitycs lub Facebook Pixel. Natomiast we Wstawkach HTML możesz wstawić fragment strony, który się powtarza na kilku stronach, np. komunikat o zbieraniu cookie, formularz logowania czy dowolną sekcję strony, która powtarza się kilka razy (bez styli CSS, jeśli korzystasz z frameworka np, bootstrap i jest od połączony do strony w szablonie to nie będzie z tym problemu)

Dzięki temu podczas zmiany zaoszczędzisz czas, wystarczy, że zmienisz ten element we Wstawkach HTML a podmieni się na każdej ze stron, gdzie jest wklejona flaga.

Np. flaga: {HTML:newsletter_form} może zawierać cały kod formularza subskrypcji newslettera wraz ze sprawdzaniem jego poprawności. Umieszczenie tej flagi w treści strony lub szablonie wyświetli formularz. Wyedytowanie tej wstawki zmieni wygląd lub działanie formularza wszędzie tam, gdzie wstawki użyto.

Wstawki mogą przyjmować lokalne zmienne, co zamienia je w funkcje.