WordPress to bardzo elastyczny system do zarządzania stronami www i blogiem dostępny za darmo. Ta elastyczność wynika z niezliczonej liczby wtyczek i szablonów gotowych do natychmiastowego wdrożenia.
 
Dzięki wtyczkom i szablonom, WordPress może być czymkolwiek chcesz. To jego największa zaleta… ale też przyczyna jego największej wady i powód dlaczego ja osobiście przestałem korzystać z WP i przeniosłem/przenoszę wszystkie strony na Ekademia White-label (impleSITE + impleBLOG + Ekademia).
 
Nie będę Cię jednak przekonywał, że to zły system. To może być:
  • fantastyczny system… w rękach doświadczonego administratora, programisty i webmastera.
  • duże ryzyko… w rękach osoby nietechnicznej bez dostępu do doświadczonego administratora.
Kilka lat temu zatrzymaliśmy rozwój impleSITE i sami przesiedliśmy się na Wordpress.
 
Jednak po krótkim zachwycie różnorodnością szablonów, gdy już wszystko wdrożysz i skonfigurujesz, okazuje się, że zarządzanie i modyfikowanie rozbudowanej strony jest bardziej uciążliwe niż wygodne. Dodatkowo dbanie o bezpieczeństwo i aktualność WP, wtyczek i szablonu - tworzonych przez różne firmy - było irytujące.
 
Wtedy postanowiłem, że wznowimy prace nad impleSITE i stworzyliśmy z niego CMS dedykowany do elastycznego budowania wortali, centrów wiedzy i niewielkich stron - coś co WP potrafi, ale nie jest to jego focus.

Piotr Majewski, właściel IMPLE
 
Jeśli jednak chcesz zacząć, albo już używasz WP:
  1. zrozum jakie zagrożenia niesie ze sobą WordPress i co musisz umieć/opłacić aby bezpiecznie z niego korzystać i czerpać korzyści z tego ekosystemu. 
  2. zobacz jak mądrze użyć WordPressa w swojej strategii biznesowej we współpracy z narzędziami IMPLE.
Nie jesteśmy wrogami WordPress. Jesteśmy wrogami bezmyślnego robienia biznesu i marketingu. Jeśli naprawdę rozumiesz, jak działa i czego wymaga dane narzędzie, to z niego korzystaj.