Jak wielokrotny autoresponder podniósł ilość OPŁACONYCH zamówień o 75%? [STUDIUM PRZYPADKU]

Paweł Henc

Trener i organizator pierwszego i jedynego w Polsce internetowego kursu na Wychowawcę Kolonijnego,Kierownika Kolonii, Kierownika Wycieczek, Animatora Czasu Wolnego i Rezydenta.

Mniej więcej rok temu wpadłem na poniższy pomysł dodatkowego wykorzystania ImpleBota.

Miałem mnóstwo zamówionych kursów. Jednak nie zawsze owe zamówienia były opłacane. Jednym z powodów nie opłacania zamówionego kursu był po prostu fakt, że Klient zapominał co zamówił lub zgubił maila z zamówieniem, a kolejnego nie chciało mu się składać.

Postanowiłem coś z tym zrobić. Przecież to moje utracone pieniądze.

Z moim informatykiem, postanowiłem zastosować ImpleBot`a nie tylko jako autorespondera, ale jako “przypominajkę” zamówionych i nie opłaconych kursów.

System miał działać banalnie prosto. Klient otrzymuje 3 maile przypominające o złożonym zamówieniu. Pierwszy po 5 dniach, drugi po 7 dniach i 3 po 10 dniach. W każdym mailu jest podawany dokładny link do konkretnego zamówienia.

Zainwestowałem niebotyczne 147 zł na ImpleBota :) Przygotowaliśmy maile. Poszło.

Czy to się opłaciło? I to jeszcze jak :)

Już w pierwszej godzinie zwrócił mi się koszt zakupu ImpleBota. Ilość zamówionych i opłaconych kursów wzrosła do 60-75% !!!

Dzięki takiemu zastosowaniu ImpleBota w ciągu 8 miesięcy zarabiam dodatkowo od 500 – 2000 zł miesięcznie. Zależy to od sezonu i pory roku w jakim sprzedaję kursy. Czysty zysk, który “generuje” się sam :)

Top