Jak skutecznie wykorzystałem program do mailingu w sprzedaży kawy? [STUDIUM PRZYPADKU]

Irek Woszczek, Palarnia Kawy

www.smaKKawy.pl
Posiadam Palarnię Kawy To jeden z moich biznesów. Informacje o mojej palarni można znaleźć na ww stronie.

Z uwagi na to, że moim Klientem jest odbiorca końcowy, dzięki bezpośredniemu kontaktowi mam możliwość zaproponowania mu dobrych cen, o wiele niższych niż byłoby to w przypadku sprzedaży przez pośredników(…) Automatyzacja to chyba największa zaleta tego typu aplikacji. Raz stworzona praca (w moim przypadku kurs) wysyłany jest do subskrybentów zupełnie automatycznie i bez mojego udziału. To jest najważniejsze.

Co już osiągnąłeś dzięki swojej liście?

Nie osiągnąłem jeszcze zamierzonego efektu. Jednak uważam, że stale rosnąca liczba subskrybentów jest takim właśnie małym sukcesem. Przyrost listy o prawie 100% w ciągu roku to chyba także niezły wynik. Może to wynikać z tego, że ta lista jest dość mała, ale jest już na tyle duża by dbać o jej rozwój. Wiem, że i tak jestem w tym temacie o lata świetlne przed takimi co listy nie mają wcale. Największy sukces to to, że z mojej listy wypisało się zaledwie trzy osoby od czasu jak ją buduję. Świadczy to niewątpliwie o dużej wartości dla subskrybentów, a mnie daje motywację do tego, by ciągle dawać coś jeszcze.

Dlaczego zdecydowałeś/aś się na budowanie listy adresowej?

Lista adresowa pozwala mi na kontakt z osobami, które zdecydowały się na ofiarowanie mi swojego adresu e-mail. Mogę dzięki temu przekazywać zainteresowanym ciekawe informacje o kawie i mojej palarni. Ponadto mam możliwość poinformowania o promocjach i nowym asortymencie. Mam nadzieję, że niebawem zbuduję pokaźną listę adresową, która da mi możliwość zwiększenia liczby Klientów. Z uwagi na to, że moim Klientem jest odbiorca końcowy, dzięki bezpośredniemu kontaktowi mam możliwość zaproponowania mu dobrych cen, o wiele niższych niż byłoby to w przypadku sprzedaży przez pośredników. Ponadto Każdy Klient może bezpośrednio nawiązać ze mną osobisty kontakt.

Co skłoniło Cię do wyboru impleBOT/FreeBota?

Innego narzędzia, wtedy gdy podejmowałem decyzję po prostu nie znałem. Okazało się też , że dość łatwo można go wykorzystać do moich celów. Nie musiałem przy tym znać się na wszystkich szczegółach związanych z zaawansowaną konfiguracją itp. Wszystko było jasno opisane i wygodne w obsłudze. Ponadto FreeBOT ( impleBOT`a jeszcze wtedy nie było) był za darmo, co nie było bez znaczenia. Automatyzacja to chyba największa zaleta tego typu aplikacji. Raz stworzona praca (w moim przypadku kurs) wysyłany jest do subskrybentów zupełnie automatycznie i bez mojego udziału. To jest najważniejsze.

Jakimi sposobami budujesz swoją listę adresową?

Na swojej stronie po zalogowaniu się oferuję nieodpłatny kurs. Każdy kto poda mi swój adres e-mail: przez 11 kolejnych dni otrzymuje informacje o kawie. Są one dość krótkie, łatwo się je czyta i z tego, co słyszę od subskrybentów, są bardzo ciekawe, a informacje zawarte w kursie wiele wyjaśniają w kwestii kawy.

Top