Jak autoresponder pozwolił mi zbudować MLM i zarabiać na własnych e-bookach? [STUDIUM PRZYPADKU]

Anna Miodyńska, MLM nt. odchudzania

Osiągnięcia

Temat zdrowego odżywiania oraz wpływu jedzenia na zdrowie i samopoczucie interesował mnie odkąd pamiętam. Nie jestem jedną z tych osób, które latami poszukiwały właściwej diety. Miałam to szczęście, że właściwa dla mnie kuchnia po prostu była w moim domu. Od lat doświadczam jej cudownych efektów. Nic dziwnego, że nawyki żywieniowe wyniesione z domu przeniosłam do swojej kuchni i wpajam je swojej Rodzinie. Zauważyłam, że temat jedzenia nabiera ogromnego znaczenia dla kobiet w ciąży i mam malutkich dzieci. W końcu każda mama chce mieć zdrowe i szczęśliwe dziecko. Wiele koleżanek (które zostały mamami ) zaczęło mnie podpytywać, jak ja właściwie karmię moje dzieci, co im gotuje i w jaki sposób oraz jak ja to robię, że one nie chorują. Dzieliłam się z nimi swoją wiedzą i doświadczeniami, wysyłałam maile z przepisami na zupki, aż w końcu wpadłam na pomysł, że opracuję taki uniwersalny poradnik.

Tak powstał mój pierwszy e-book : „Kuchnia Pięciu Przemian – 11 kroków do zdrowia i dobrego samopoczucia ”. Zawarłam w nim praktyczne rady nie tylko dla mam, ale dla wszystkich zainteresowanych zdrowym odżywianiem. Kiedy poradnik był gotowy pozostała jeszcze kwestia jego dystrybucji. Chciałam by dotarł do jak największej liczby odbiorców. Tutaj z pomocą przyszedł mi autoresponder. Przyjemnie było patrzeć, jak lista się rozrasta i jak każdego dnia przybywa subskrybentów. Nigdy nie dotarłabym sama do tylu osób. Najbardziej jednak cieszyły i nadal cieszą emaile od zadowolonych czytelników, którzy dziękowali za poradnik.

Napisanie poradnika rozpoczęło moją wielką przygodę. Odkryłam przyjemność w dzieleniu się wiedzą i radość z pomagania innym. Od tamtej pory założyłam bloga o tematyce Pięciu Przemian: www.annamiodynska.pl/PiecPrzemian, stworzyłam kolejnego e-booka: „Pięć Przemian – rewolucja w kuchni”, a teraz pracuję nad kolejnym – tym razem z przepisami. Dzięki swojej aktywności w Internecie udało mi się oswoić nieznane (wcześniej niewiele wiedziałam na ten temat) i odkryć możliwości, jakie daje Internet, również te zarobkowe.

Dlaczego zdecydowałaś się na budowanie listy adresowej?

Poradnik, który stworzyłam powstał z myślą o ludziach zainteresowanych zdrowym odżywianiem i kuchnią Pięciu Przemian. Jak znaleźć takie osoby? Postanowiłam nie szukać ich tylko dać się im odnaleźć. Pomyślałam, że Ci zainteresowani do niego dotrą. Dotarli – tak powstała ich cała lista. Nie chciałam jednak poprzestać na jednym poradniku. Chciałam stworzyć cały bank wiedzy o Pięciu Przemianach i dzielić się nią z tymi, którzy są tym zainteresowani – ludźmi z mojej listy. Zaletą listy jest to, że można bez problemu się z niej wypisać. Skoro ktoś na niej pozostaje, to zakładam, że pragnie otrzymywać więcej wiedzy, a ja chętnie mu ją dostarczam.

Co skłoniło Cię do wyboru impleBOT/FreeBota?

Wybór autorespondera był dla mnie dość oczywisty. Poznając wirtualną rzeczywistość przeczytałam kilka wartościowych porad na różnych blogach i w darmowych e-bookach, obejrzałam kilka filmów i uczestniczyłam w kilku szkoleniach. Wszędzie polecano freebota, że darmowy, że można z czasem wykupić wersję bardziej zaawansowaną, że łatwy w obsłudze, że ilość wiadomości i subskrybentów jest nieograniczona. Założyłam konto. Wpisałam pierwszą wiadomość i tak powstała moja pierwsza lista na freebocie.

Jakimi sposobami budujesz swoją listę adresową?

Do budowania listy wykorzystuje głównie bloga, Facebooka, Goldenline oraz niektóre fora internetowe.

Czy korzystasz z Co-Reg, jakie zauważyłaś efekty?

Wykorzystuje funkcję co-reg. Efekty są bardzo zadowalające. Na chwilę obecną około połowa moich subskrybentów zapisała się na listę dzięki tej funkcji. Dzięki co-regowi mogę dotrzeć do większej liczy osób bez żadnego dodatkowego zaangażowania z mojej strony.

Top