Jak wielokrotny autoresponder zbudował mi listę w branży MLM? [STUDIUM PRZYPADKU]

Jacek Paciorek, MLM

www.hodza.pl

Zdobywam klientów do mojego MLM-u dzięki budowaniu marki za pomocą darmowych kursów. W tej chwili są już trzy takie osoby. Może się wydawać, że to mało. Jak dla mnie to bardzo dużo, gdyż to udowodniło mi przede wszystkim, że droga która podążam jest słuszna, że niesamowicie rozszerzyłem swoja strefę komfortu o możliwości, jakie daje Internet. W dzisiejszych czasach granice w nawiązywaniu znajomości nie istnieją.

I jeszcze jedna możliwość, z której już korzystam, to przekazywanie informacji o produktach z programów partnerskich, które są tematycznie związane z danym kursem. Np. na kursie związanym w e-Biznesem są prezentowane szkolenia Pawła Krzyworączki, produkty CnebPoints, możliwości platformy edukacyjnej Miasta Szkoleń.

Natomiast odszedłem od prezentowanie produktów tanich, z których prowizje są małe i bardzo rzadko następuje sprzedaż z wyjątkiem książek, które uznaję za naprawdę wartościowe. Tu zysk tylko budowanie marki.

Na każdym kursie przekazuję informację o tym, z jakich wielokrotnych autoresponderów korzystam. Raz, żeby pomoc innym, a dwa – żeby zarobić w przyszłości, gdy dana osoba zdecyduje się na impleBOT (korzystam z llinków partnerskich do cnebPoints).

Docelowo darmowe kursy będą się rozwijać w rozszerzone, już płatne poradniki i szkolenia, które też będą podłączone do wielokrotnych autoresponderów jaki są FreeBot i impleBOT. Tu widzę szansę na realne dochody z opracowanych przeze mnie produktów. Innymi słowy sprzedawanie wiedzy.

Osiągnięcia

Sukces nie jest jeszcze zbyt duży, ale trzy moje poradniki oraz jeden napisany z partnerem, które podłączyłem do FreeBot i impleBOT wygenerowały łącznie listy adresowe na ponad 3 tys. subskrybentów. W przygotowaniu są następne poradniki, które również zamierzam podpiąć pod FreeBot, a docelowo pod impleBOT.

Z tych list osoby zapisują się na prezentacje MLM-u, w którym działam. W tej chwili co tydzień są rejestracje na kolejne prezentacje. Można powiedzieć, że jest to już reguła oraz że do mojej struktury weszły osoby, które poznałem właśnie dzięki dzieleniu się wiedzą przez Internet z wykorzystaniem kluczowego narzędzia w e-Biznesie, czyli wielokrotnego autorespondera jakim jest właśnie FreeBot i impleBOT.

Za sukces uznaję również to, że ludzie komunikują się ze mną, dzielą uwagami, zwracają uwagę na błędy, a to znaczy, że rzeczywiście korzystają z przesyłanej im wiedzy. Zdarza się też krytyka i to dosyć mocna, ale i to świadczy o tym, że kursy żyją – są odbierane oraz wzbudzają emocje. Trzeba pamiętać, że jeśli nas nie krytykują to znaczy, że nie robimy nic dobrego.

Dlaczego zdecydowałeś się na budowanie listy adresowej?

– aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z mojej wiedzy i wsparcia;
– aby zautomatyzować proces obsługi klienta (rewelacja);
– aby być niezależnym od innych źródeł pozyskiwania potencjalnych klientów;
– aby móc wysyłać mailingi (impleBOT) z wiadomościami powiązanymi z kursami, jednocześnie dotyczącymi wydarzeń bieżących np. aktualnych konferencji, szkoleń, czy promocji. To jest bardzo ważna funkcja, dlatego rozpatruję wykupienie następnych kont na impleBOT, aby w pełni wykorzystać te możliwości. Cena za Managera za 20 kont jest znacząca jeszcze dla mojego budżetu, natomiast w przeliczeniu na jedno konto jest do przyjęcia. Prawdopodobnie poszukam innych zainteresowanych, aby razem z nimi kupić Managera i podzielić się kontami.

Co skłoniło Cię do wyboru impleBOT/FreeBota?

– udział w konferencjach Piotra Majewskiego;
– zainteresowanie e-Biznesem i uświadomienie sobie, że wielokrotny autoresponder to najważniejsze narzędzie w e-Biznesie;
– darmowy FreeBot, co pozwoliło mi od razu na jego zastosowanie;
– Co-Reg, który pomaga w zwiększeniu listy adresowej;
– brak reklam nawet w darmowych FreeBot, w dzisiejszych czasach to rzadkość;
– autor (Piotr Majewski), przynajmniej na podstawie wiedzy jaką mam, jest najdłużej działającym na polskim rynku e-marketerem i autorem takiego bestsellera jak ‘Czas na e-biznes’;
– dostałem darmową licencję na rok, po tym jak udzieliłem wypowiedzi na jednej z konferencji Czas na e-biznes. I to posunięcie Piotra było strzałem w dziesiątkę, gdyż zapoznałem się z impleBOT i teraz cały czas myślę o tym, aby go wprowadzić we wszystkich obecnych i planowanych kursach.

Jakimi sposobami budujesz swoją listę adresową?

– formularze w moich serwisach WWW;
– zupełnie oddzielne strony typu squeeze page;
– formularze na blogu;
– wypowiedzi na innych blogach, czy forach z linkami do moich stron gdzie są formularze zapisu na kursy;
– odsyłacze do squeeze page w portalach społecznościowych, przede wszystkim Facebook;
– wzajemna rejestracja na kursy w mojej grupie MLM budującej struktury przez Internet, co dzięki Co-Reg przyspiesza budowę list wszystkich zainteresowanych.

Jakie zauważyłeś efekty korzystania z Co-Reg?

Efekty są bardzo wyraźne. Można to bardzo szybko ocenić po źródłach zapisów. Zależy to mocno od kategorii, w której jest dany kurs, tzn. wydaje mi się, że od tego jak dużo innych kursów jest w danej kategorii.

Jakie masz plany na przyszłość?

Przede wszystkim będę budować następne kilka list adresowych na podstawie przygotowywanych teraz kursów. Tematyka to rozwój osobisty oraz edukacja finansowa. Mocno przerabiam też obecne kursy. Mam już pewne doświadczenie, uwagi od subskrybentów i cały czas się uczę a z tego wynika, że dużo trzeba zmienić.

Koniecznie potrzebuję impleBOT aby mieć możliwość komunikacji z listą i wzmocnienie relacji z listami. Nie mam zamiaru kończyć kursu jedną czy nawet kilkoma ofertami ale kontynuować relacje dodając następną porcję wiedzy przeplataną ofertami. Częstotliwość będzie dużo mniejsza niż na początku kursu.

Przyszedł też czas na jeszcze dokładniejsze określenie grupy docelowej aby mieć “wartościowych” subskrybentów na liście. Następna rzecz to zbieranie informacji zwrotnej od subskrybentów, czyli np. ankiety a może poprosić ich aby napisali co myślą o kursach i trochę informacji o sobie. Tu jeszcze nie mam konkretnych planów i działań.

Pracuję też nad swoją marką (brandingiem) m.in. przenoszę wkrótce wszystko na nową domenę JacekPaciorek.com i wszystkie adresy list będą też już w tej domenie .com, gdyż nastawiam się w przyszłości na działania międzynarodowe.

Top