IMPLE/site to prosty, ale elastyczny system pomagający budować strony lądowania, jednorazowe, czasowe i wirusowe oferty oraz całe serwisy www.

IMPLE/site
Wstawki HTML jako dynamiczne pliki

Wiele osób nie wie, że Wstawki HTML mogą zachowywać się jak dynamicznie generowane pliki i być np. zagnieżdżane w szablonach jako skrypty lub style albo jako źródła danych (xml, json) dla JavaScript.

Kliknij ikonkę lupki obok Wstawki aby otrzymać unikalny adres wstawki. Wstawka generuje się bez żadnego dodatkowego kodu.

Dodając odpowiednie
pokaż więcej...
IMPLE/site

NOWOŚĆ: Zmienianie nazwy plików i przenoszenie ich między katalogami

Dodaliśmy 2 bardzo użyteczne funkcjonalności do menadżera plików w IMPLE/site:Teraz nie musisz zmieniać nazwy plików przed ich wgraniem ani wgrywać ponownie plików z błędem w nazwie.

Przenoszenie plików między katalogami:

IMPLE/site
Nowy sposób tworzenia i edycji menu

Uprościliśmy formularz tworzenia i edycji menu. Teraz zamiast pola na kod HTML przed i po nazwie strony jest po prostu jedno pole na każdy poziom menu, w którym należy umieścić flagę {PAGE:name} tam, gdzie ma pojawić się nazwa strony. Sama logika tworzenia menu się nie
pokaż więcej...
IMPLE/site

NOWOŚĆ: Nowe parametry użytkowników

Od dzisiaj do danych użytkownika można dodać:
- adres strony www
- adres pliku ze zdjęciem
- krótkie bio

Dane użytkowników można wyświetlać na stronach, w szablonach i wstawkach za pomocą poniższych flag:

IMPLE/site

Dodaliśmy na górze listy stron ostatnio dodaną/modyfikowaną stronę, aby nie trzeba było jej szukać na liście w przypadku rozbudowanych serwisów:

IMPLE/site
NOWOŚĆ: Flaga QUERY_STRING

Od dzisiaj tworząc przekierowanie albo linki możesz dodać flagę QUERY_STRING (umieść ją w klamrach, jak na obrazku poniżej) aby dodać listę wszystkich parametrów zapytania - jest to dokładny odpowiednik znanego programistom $_SERVER['QUERY_STRING'].

Przykład prostego przekierowania na stronę o numerze 5 z zachowaniem wszystkich parametrów:Oczywiście możemy też dodać, nadpisać parametry
pokaż więcej...
IMPLE/site
NOWOŚĆ: Informacja o błędach na Twoich stronach

Od dzisiaj impleSITE wyszukuje błędy na Twoich stronach i pokazuje ich listę w panelu administracyjnym. Jeśli znajdziemy jakieś błędy, na górze panelu znajdziesz komunikat tego typu:Po kliknięciu na przycisk pojawi się lista błędów:Po naprawieniu błędu, należy kliknąć X z prawej jego strony, aby błąd
pokaż więcej...
IMPLE/site
Porządki w panelu administracyjnym

Wprowadziliśmy trochę porządku w panelu administracyjnym oraz w nazewnictwie elementów.

Menu mają teraz osobną zakładkę zamiast dzielić jedną z szablonami. Zrobiło się przejrzyściej.

Zmienne zmieniły nazwę na Ustawienia, ponieważ są to zasadniczo ustawienia, a sama flaga to {SETUP:....}. Ponadto taka nazwa sugeruje nowym użytkownikom, ze warto tam zajrzeć, bo
pokaż więcej...
IMPLE/site

NOWOŚĆ: Wstawki HTML mogą przyjąć teraz aż 9 zmiennych i...

Zwiększyliśmy liczbę lokalnych zmiennych we Wstawkach HTML z 3 do 9. Dodatkowo zwracamy uwagę, że zmienne mogą też definiować Wstawki HTML umieszczone wewnątrz Wstawki HTML... HTMLowa incepcja.

Poczytaj więcej tutaj: www.imple.pl/help/im...

IMPLE/site
NOWOŚĆ: Wstawki lokalne dla każdej strony

To jest BARDZO użyteczna nowość. Od dzisiaj każda strona może mieć zdefiniowaną dowolną ilość wstawek lokalnych. Wstawki lokalne zachowują się podobnie do Wstawek HTML - za ich pomocą definiujemy fragmenty kodu html albo inne treści, które potem używamy w treści i w szablonach.

Poczytaj więcej:
pokaż więcej...
IMPLE/site
NOWOŚĆ: Porządkowanie Fragmentów Kodu HTML za pomocą Tagów

Fragmenty Kodu HTML to jedna z najużyteczniejszych funkcji impleSITE - znacznie ułatwiająca zarządzanie wieloma podobnymi stronami oraz bardzo rozbudowanymi pojedynczymi stronami. Nie jest więc dziwne, że zaawansowani użytkownicy tworząÂ bardzo dużo tych fragmentów.

Niedawno umożliwiliśmy przekazywanie zmiennych lokalnych do fragmentów, aby nie trzeba było tworzyć wielu
pokaż więcej...
IMPLE/site

Fragmenty Kodu HTML mogą przyjmować od dzisiaj do 3 lokalnych zmiennych (tj. działających tylko wewnątrz danego fragmentu).

IMPLE/site

impleSITE od dawna posiadał bardzo elastyczny system generowania MENU. Wymagał on jednak bardzo sprawnego posługiwania się kodem HTML. Teraz to ułatwiliśmy...

IMPLE/site
Usprawniliśmy edycję stron, fragmentów kodu i szablonów

Od teraz strony, fragmenty kodu html i szablony można zapisywać bez odświeżania strony. W przypadku stron i szablonów taka opcja wyświetli podgląd zmian. Znacznie ułatwia to testowanie różnych kombinacji, ponieważ po zapisaniu kursor pozostaje w tym zamym miejscu, a zwinięte fragmenty kody HTML pozostają
pokaż więcej...
IMPLE/site
NOWOŚĆ: 2 triki dotyczące adresów podstron

TRIK 1: Jeśli dyktujesz adres strony przez telefon albo w podcaście albo chcesz aby był jak najkrótszy, po prostu podaj: twojadomena.pl/ID - system automatycznie zamieni ID (numer) strony na właściwy adres.

TRIK 2: Jeśli dodasz do adresu dowolnej podstrony

- ?editpage, system przekieruje Cię do panelu
pokaż więcej...