... chciałbym używać FreeBota do dwóch celów...

czwartek, 3 maj 07, 12:00

... do wysyłania biuletynu w którym bym pisał własne użyteczne artykuły, [które] będą miały dużą żywotność wiec zależy mi aby każdy nowy otrzymał pierwsze numery a po wyczerpaniu kolejki te najnowsze.

Jeden z użytkowników FreeBot.pl zadał mi takie pytanie:

"... chciałbym używać [FreeBota] do dwóch celów: do wysyłania biuletynu w którym bym pisał własne użyteczne artykuły, porady itp. Artykuły będą miały dużą żywotność wiec zależy mi aby każdy nowy otrzymał pierwsze numery a po wyczerpaniu kolejki te najnowsze artykuły oraz do newsletter`a aby powiadamiać TYCH SAMYCH uczestników biuletynu o nowościach, ofertach i promocjach w jednorazowych mailingach czy [FreeBot] spełni moje oczekiwania?"

Tak, spełni.

Zrealizowanie powyższej strategii jest bardzo proste:
 1. Należy wpisać wszystkie stare biuletyny do kolejki w zakładce wiadomości FreeBota w dowolnych odstępach czasu.
   
 2. Należy upewnić się, że w ustawieniach opcja Po ostatniej wiadomości subskrybent ma pozostać aktywny jest zaznaczona.
   
 3. Gdy napiszemy nowy artykuł, dołączamy go na końcu kolejki wiadomości.

  FreeBot.pl wyśle go od razu do wszystkich osób, które otrzymały pozostałe artykuły i są na liście nie krócej niż opóźnienie nowego artykułu. Tzn., jeśli wstawiamy każdy artykuł z opóźnieniem o tydzień większym od poprzedniego i takich artykułów mieliśmy np. 20, to nowy artykuł (nr 21) otrzymają wszyscy, którzy otrzymali poprzednie 20 i są na liście przynajmniej 21 tygodni. Zadziała więc to tak samo, jak mailing.

  Pozostali otrzymają go w swoim czasie.

 4. Newslettery i mailingi wysyłamy za pomocą funkcji mailing do wszystkich subskrybentów, albo do wybranej za pomocą Filtru w zakładce subskrybenci grupy.

To wszystko.

Newsletter

Newsletter IMPLE/marketing

Techniczny newsletter o marketingu internetowym, budowaniu listy, strony www i spinaniu wszystkiego w 1 system.

Zapisz się teraz