Czy Znaczniki META są jeszcze istotne?


Znaczniki META nie są istotne... właśnie taką informację od dłuższego czasu jeden po drugim przekazują eksperci z zachodu. Danny Sullivan w końcu stwierdził: "... idea znaczników META Keywords jest martwa, martwa, martwa." (ang. ... meta keywords tag is dead, dead, dead.). Znacznik META Description nadal jest używany w budowaniu rankingu, ale również traci na ważności.

Tylko jedna z największych wyszukiarek świata nadal przywiązuje wagę do znaczników META, w tym META Keywords. Inktomi.

Inktomi, czytaj Infoseek, czytaj Onet.pl.

Na zachodzie tak, Danny Sullivan może twierdzić, że używanie tagu META Keywords nie ma sensu i ma rację. Ale pozycjonując w rodzimych wyszukiwarkach, możesz nie brać jego stanowiska pod uwagę. Onet.pl używa silnika Inktomi. Ponadto nasz lider nie tylko korzysta z tych znaczników, ale również używa ich do kreowania rankingu.

Standardowo produkt Inktomi ocenia słowa kluczowe w znaczniku TITLE 8x wyżej niż w treści strony, a słowa w znacznikach META 4x wyżej. Takie są ustawienia standardowe, które administrator wyszukiwarki Onetu może dowolnie zmieniać.

Nie ma wątpliwości, że znacznik META Keywords traci na znaczeniu. Ale TITLE i META Description nadal są traktowane wysoko.

Reklama Twojej strony

Nawet pomijając te fakty, z treści META Description zostanie utworzony opis Twojej strony w rankingu. Dopóki wszystkie polskie wyszukiwarki nie zaczną opisywać strony w rankingu za pomocą informacji wyciągniętych z treści dokumentu, musisz starać się o dobry opis w META Description.

Na razie możesz być pewien, że...


Znaczniki META nie są istotne... właśnie taką informację od dłuższego czasu jeden po drugim przekazują eksperci z zachodu. W sytuacji polskich wyszukiwarek jest to jednakże tylko część prawdy...

Dostęp do pełnej treści tego artykułu (570 słów) w formie pliku PDF otrzymasz NATYCHMIAST po opłaceniu dostępu do niego poniżej lub jeśli zamówisz abonament CzasNaE-Biznes.