Zasada, której nie rozumie 9 na 10 biznesów

Której zasady marketingowej nie rozumie 9 na 10 biznesów, może nawet 99 na 100 w przypadku małych biznesów? Która zasada marketingowa pomaga zarabiać dodatkowe pieniądze BEZ dodatkowych kosztów? Ta zasada brzmi:

"Sytuacja życiowa i finansowa ludzi się ciągle zmienia."

Jeśli ktoś nie chciał lub nie mógł kupić wczoraj to może kupi za tydzień, może za miesiąc albo za rok. Może to był środek miesiąca a teraz dostał wypłatę, może dostał podwyżkę, może otrzymał spadek. Nigdy nie dowiesz się co się dzieje z Twoimi (potencjalnymi) klientami jeśli ich nie spytasz, jeśli nie będziesz utrzymywał z nimi stałego kontaktu.

Jeśli masz pozwolenie na komunikację z klientem to grzechem, zbrodnią przeciwko swojemu biznesowi i niestety głupotą jest nie korzystanie z tego pozwolenia. Nie ma nic prostszego niż uzyskanie pozwolenia klienta na wysyłanie mu komercyjnych informacji. Musisz tylko stosować się do pewnych zasad profesjonalnego mailingu by nigdy nie mieć z tego powodu problemów. O tych zasadach, technikach pozyskiwania pozwoleń i profesjonalnym prowadzeniu mailingu przeczytasz w raporcie "Jak nie zostać spamerem"

Większość znanych mi firm nigdy nie komunikuje się z klientem. Piszą im ew. o zmianie adresu siedziby albo o strategicznym porozumieniu. Nigdy nie sprzedają. BŁĄD.

Po co wydawać fortunę na reklamę, gdy możemy sprzedawać za darmo? Po co zbierasz adresy swoich klientów?

... mam nadzieję, że to robisz. Postawię sprawę jasno. Jeśli masz stronę www i nie zbierasz na niej adresów swoich klientów to mam nadzieję, że jesteś moim czytelnikiem od niedawna. Żadnych wymówek. Żadnych. Nie ma takiego biznesu, który nie mógłby poprosić o adres odwiedzającego jego stronę. Jeśli nie masz pomysłu na jego wykorzystanie dzisiaj to nie jest to ważne. W końcu pomysł przyjdzie (albo sam Ci go podam) i wtedy będziesz kombinował jak zdobyć dużą listę.

Wracamy do tematu. Jeśli ktoś zapisał się na Twoją listę to wyraził zainteresowanie tym, co oferujesz. Wiesz jak ważny jest to fakt? Można go wycenić w złotówkach. Wiesz ile kosztuje jeden dobrze stargetowany (o dobrej grupie docelowej) adres e-mail u profesjonalnego brokera? ...
Której zasady marketingowej, nie rozumie 9 na 10 biznesów, może nawet 99 na 100 w przypadku małych biznesów? Która zasada marketingowa pomaga zarabiać dodatkowe pieniądze BEZ dodatkowych kosztów?

Dostęp do pełnej treści tego artykułu (1551 słów) w formie pliku PDF otrzymasz NATYCHMIAST po opłaceniu dostępu do niego poniżej lub jeśli zamówisz abonament CzasNaE-Biznes.

Zapisy wstrzymane