Gdzie NIE ma pieniędzy w sieci?

Po tym, jak umieściłem bestMTnT [wczesna wersja CzasNaE-Biznes] na serwerze i skończyłem instalowanie go w wyszukiwarkach i katalogach, czas było wziąć się za konkurencję.

Każda osoba, zakładająca nowy biznes w sieci, powinna bezwzględnie zapoznać się z konkurencją. Wiedza uzyskana z takich poszukiwań pomoże nam w przyszłości pokonać naszych przeciwników.

Nadal najlepszym sposobem, by znaleźć potencjalnych konkurentów w branży, są wyszukiwarki. Toteż od nich zacząłem.

To, co ukazało się moim oczom, trochę mnie zszokowało. Muszę tutaj zaznaczyć, że lepiej orientuję się w "ogólnoświatowym internecie" niż naszym rodzimym.

Wprawdzie wiedziałem dobrze, że nie jest u nas najlepiej, ale spodziewałem się czegoś innego, bardziej zbliżonego zachodnim realiom.

Polskie realia...

Wpisując w jednej z polskich wyszukiwarek hasło "marketing", wysypało mi się mnóstwo cudeniek z powalającymi wręcz tytułami: cash, money, $$$, kasa, s e x [?], itp., z czego większość nie miała nic wspólnego z zadanym pytaniem. Oczywiście odwiedziłem te niezwiązane też, ale był to mus, normalnie nawet bym nie raczył spojrzeć.

Muszę z przykrością stwierdzić, że poważnych serwisów zajmujących się Internetowym Marketingiem jest jak na lekarstwo. Daje mi to duże pole popisu. Z drugiej strony przykro, że mamy do czynienia z tak wielkim *zacofaniem*. Taka jest smutna prawda, inne słowo tu nie pasuje.

Niestety, naszych młodych internautów (raczej chodzi o staż jako użytkownik sieci niż o wiek) bardzo łatwo nabić w butelkę. Wmówienie komuś, że zrobi majątek oglądając bannery lub otrzymując pocztę reklamową, jest proste jak zabranie dziecku lizaka.

Strona o zarabianiu na sieci Uśmiech)

Zastanówcie się, dlaczego jest na necie aż tak dużo stron o "zarabianiu na sieci"? Tych, które prezentują Wam cudowne systemy "paid per surf" i inne tego typu ustrojstwa jako metodę na zarobienie, że się tak wyrażę, kupy szmalu.

Mogę Was zapewnić, że...

© 2007-2020 MajewskiBC.pl | Polityka Prywatności | Regulamin
 
Nie jesteś zalogowany(a) Zaloguj się Utwórz konto


forked from Moodle