Sztuka osiągania celów i realizacji marzeń

Odkąd zacząłem się interesować psychologią osiągania sukcesu i realizować niektóre z poznanych "technik", wszystko idzie mi po prostu łatwiej i szybciej. Moja skuteczność znacznie wzrosła, nagle dużo więcej projektów doprowadzam do końca i często z lepszym niż przewidywany skutkiem. Ta część nauki zwanej psychologią zafascynowała mnie do tego stopnia, że chłonę z pełnym skupieniem każdy tekst na jej temat.

Moje teorie

Im więcej zagłębiam się w psychologię osiągania sukcesu, tym więcej tworzę własnych teorii. Pisząc własnych, nie przypisuję sobie ich sformułowania, bo nie ma we mnie tyle ciekawości, by sprawdzać ich ewentulane wcześniejsze istnienie. Pod określeniem "własna teoria" umieszczam to, co się zrodziło w mojej głowie, a nie zostało przeczytane.

"Cel to spisane marzenie"

Ostatnio, nie pamiętam nawet w jakich okolicznościach, uderzyła mnie taka myśl. Nie było w niej żadnej ideologii, sama myśl. Zanotowałem więc ją i postanowiłem dorobić do niej ideologię. Mam takie przyzwyczajenie, że często formalnie analizuję różne powiedzenia i złote myśli. Czuję, że sprecyzowanie, niekoniecznie na papierze, danej myśli pozwala naprawdę ją zrozumieć i daje realną szansę na wprowadzenie jej w życie.

Dzieci i dorośli

Zauważyłem kiedyś, że dzieci i ludzie młodzi...